Segem Katılım sigortacılığı eğitimi

0
3795

Segem Katılım Sigortacılığı Eğitimi

Segem Katılım Sigortacılığı Eğitimi ile ilgili olarak 20 Eylül 2017 tarihinde “Resmi Gazete’de yayınlanan Katılım Sigortacılığı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 9 uncu maddesi 3 üncü fıkrası “Teknik personel unvanına sahip kişilerin, katılım sigortacılığı ürünlerinin satış işlemlerini yapabilmeleri, usul ve içeriği Müsteşarlıkça belirlenecek ve münhasıran katılım sigortacılığına yönelik olarak SEGEM tarafından yapılacak eğitime katılmaları ile mümkündür” bilgisine istinaden Segem kurumu tarafından Katılım Sigortacılığı eğitimi düzenlenmesi için duyuru yayımlanmış olarak görünüyor.

Katılım Sigortacılığı Eğitimi için başvurular 20 Aralık 2017-7 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılabilecek ve eğitim ise 21 Aralık 2017- 21 Aralık 2018 arasında yapılacak ve sertifikalar verilecektir. 

Katılım Sigortacılığı eğitimi ücreti ne kadar?

Eğitime katılım ücreti 84,00 TL olarak görünüyor ve bu kayıt ücreti diğer Segem sınav başvurularında olduğu gibi Garanti Bankasına yapılacaktır. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitime Devam Durumu var mı?

Katılım sigortacılığı eğitimine katılan meslektaşlarımız eğitimi, 21 Aralık 2017- 21 Aralık 2018 tarihleri arasında kurumun sitesi üzerinden izleyebilecektir. E-öğrenme platformu üzerinden eğitime ilişkin devam durumu SEGEM tarafından takip edilecek ve sadece, eğitimi %100 tamamlayan adaylar, sertifika almaya hak kazanacaktır.

Eğitim Sertifikası

Meslektaşlarımız eğitim sonrası sertifikalarına, eğitimi tamamlamalarını takip eden ilk Cuma günü ulaşabilecektir. Her Cuma günü verilecek elektronik sertifikalara Perşembe gece yarısı saat 00:00’a kadar tamamlanan eğitimlerinde dahil olduğu bilgisi mevcuttur.

Buna istinaden meslektaşlarımız SEGEM internet sitesine üye girişi yaparak “Başvuru Bilgilerim” bölümünden hak edilen ve sisteme yüklenen elektronik sertifikalarını 180 gün boyunca görüntüleyebilecek, bilgisayarına kaydedebilecek ve yazdırabilecektir.

Eğer bu süreyi atlar yada sertifikanızı kaybederseniz de daha önce paylaştığım yazımdan istifade ederek yeni sertifikanızı alabilirsiniz..

Segem Katılım Sigortacılığı eğitimi başvuru ve başvuru formu

Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız.
Online başvuru formu için lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz