İyi Bir Sigortacı Olmak

0
3580

İyi bir sigortacı olabilmek için olmazsa olmaz özellikler neler olmalıdır? İyi bir sigortacı olabilmek, en doğru sigorta ürününü sigortalılara tanıtıp satabilmek için ve en önemlisi sigortacılık mesleğini layıkıyla yapmanın neler olduğunu bilmekte fayda var…

Bu sorunun cevabını öncelikle kişilik olarak sigortacılık mesleği sadece bir a4 kağıdı satan kişi değil aynı zamanda sigortalıların her zaman yanında iyi ve kötü günüde yanında olan bir nevi ailesi üyesi gibi sigortalıya yakın olan kişidir.

Sigortacılık yapacak kişilerin güvenilir, dürüst ve sır saklama özellikleri en önemli özelliklerindendir, sigortacılık çağımızın popüler mesleklerinden olmasına karşı maalesef ülkemizdeki sigortacılık kültürü henüz tam gelişmemiştir. Bunu geliştirmek tüm sigortacı arkadaşlarımızın asli görevleri arasındadır. İyi bir sigortacı olmak için mesleği iyi tanımak ve kendine güven gerektirir, kendine güven ve insan ilişkileri mesleğimizin temel taşlarından olduğundan dolayı bu konudaki seminer ve kurslara katılmak kariyerimize daha faydalı hale gelecektir.

Sigortacılığı anlık ve çantacılık olarak gören bir kesim hala mevcut, buradaki algıyı yıkmak halen zor ama imkansız değil, aynen sigortayı da geçmişte önemsiz görenler ve zorunlu bir durum olduğunu addedenler bir hasar anında aldığı destek ve maddi manevi kaybın yerine konması sonrasında fikirlerini nasıl değiştiriyorlar ise sigortacılığın ve sigortacının önemini elbet kavrayacaklardır.

İyi bir sigortacı olmak için yukarıda belirttiğim durumlar haricinde mesleğinize yatırım yapmak şarttır, yani sadece para kazanmak değil aynı zamanda kazandığınız parayı bu mesleğin gelişmesi için harcamakta önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz