Segem sınav sonucuna itiraz edebilir miyim?

0
3511

Segem sınavı sonucuna itiraz etmek

Segem sınav sonucuna itiraz konusunda çokça soru ve mail almaktayız, sınavda istenilen sonucu alamadığını düşünen meslektaş adaylarımız tabii ki her sınavda olduğu gibi Segem sınav sonucuna itiraz edebilirler. Segem sınavına itirazla ilgili olarak dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda kısaca paylaşmak istiyorum.

Segem sınav itirazı nereye yapılır?

Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adayların, SEGEM internet sitesinden kayıt olduklarında belirtmiş oldukları ilgiler ile sistemine girerek itiraz edebilirler.

Segem sınav itiraz süresi nedir?

Sınav sonucunun yeniden incelenmesini isteyen meslektaş adayı arkadaşlarımız Segem sınav sonuçların açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde SEGEM’e başvurmaları gerekmektedir.

Segem sınav itiraz ücreti ne kadardır?

Segem sınav itiraz ücreti olan 18 TL’dir. Sistem üzerinden online olarak ücret kredi kartı ile yatırıldığından EFT ve Havale ile ödemeler kabul edilmemektedir, buna çok dikkat etmek gerekiyor..

Segem sınav itirazı sistemden nasıl yapacağım?

Segem sistemi üzerinde bulunan “Online Ödeme’’ bölümünden, “İtiraz Ödemesi” adı altındaki menüye girerek Segem sınav itiraz ücreti olan 18 TL’yi yatırdıktan sonra online “İtiraz Ödemesi Dilekçesini doldurarak itiraz işlemini tamamlanış olacaksınız.

Görüldüğü üzere Segem sınavına itiraz çok basit ve kolay bir şekilde yapılabiliyor.. En önemli olan nokta sınava itiraz süresini geçirmemek yani Segem sınav sonuçları açıklandıktan sonra 10 gün içinde sınav sonucunun yeniden incelenmesini talep edebilirsiniz..

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz