Segem sınavına kaç kez girebilirim?

0
5186

Segem sınavına kaç kez girebilirim?

Segem sınavına kaç kez girebilirim? Segem sınavından geçer puanı alamayan arkadaşlarımızın aklında olan bir sorudur.. Sınavdan başarısız olunduğunda Segem sınavına kaç giriş hakkı olduğunu merak eden arkadaşlarımız için bu kısa makaleyi yazıyorum.

Segem sınavında başarısız olanların durumuyla ilgili daha eski tarihli makaleme buradan ulaşabilirsiniz.. Sınavda başarısız olan arkadaşlarımızın tekrar sınava girmesinde bir adet engeli bulunmamaktadır. Yani ne kısa tabirde ( lütfen kusura bakmayın ) kurum parayı veren düdüğü çalar felsefesini devam ettirmektedir.

Kesinlikle sınavdan başarısız olmak kabusunuz olmasın, her sınavda olduğu gibi Segem sınavında da derslere çalışmama, stres, tecrübesizlik vb. durumlar olabilir ve buda çok doğaldır, herkes ilk sınavda başarılı olarak bu stresten kurtulmak ister ama başarısız olunması durumunda da alternatif olarak sınava tekrar girilip ve başarılı olarak sertifika alınabilir.. Hatta bir şans olarak sınav ücretinde bile bir nebze olsun düşüş mevcuttur.

Segem sınavından yeteri puanı alamayan arkadaşlarımız daha uygun bir sınav ücreti yatırarak bir sonraki sınava giriş yapabilirler, fakat yine sınavda başarısız olurlar ise yine normal sınav kayıt ücretini yatırarak sınavlarına girebilirler. Sınav giriş ücreti ilk kez girenler için 140 TL dir, ancak sınava girip yeterli puanı yani 58 ve aşağısı puan alan arkadaşlar ise bir sonraki sınav için 84 TL yatırarak tekrar sınava girebilirler.

Segem sınavına kayıt ve bankaya sınav ücretinin yatırılmasıyla ilgili olarak sormak istediğiniz sorulara ilgili makalelerden ulaşabilirsiniz..

Kolaylıklar dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz