Sigortacıların EGM çilesi

0
2138

Sigortacıların EGM çilesi

Sigortacıların EGM çilesi her zaman olduğu gibi iki gündür sistemleri mahvetmiş durumda.. EGM sistemine bağlantı olmadığından dolayı poliçe üretimleri maalesef yapılamıyor ve konuyla ilgili olarak resmi bir açıklamada maalesef yine yok.

EGM olmayışı sadece sigortacıları değil emniyet genel müdürlüğü üzerinden işlem yapan tüm kurumları mağdur etmiş durumda, hava limanları, araç muayene istasyonları, pasaport işlemleri vb hizmetler durmuş durumda ve mağduriyet gittikçe çoğalıyor. Konuyla ilgili olarak insanların serzenişleri yükselerek devam ediyor, ben kendi mesleğimle alakalı olarak araç alan sigortalıların sigortalarını yaptıramadıklarından dolayı yaşadıkları mağduriyeti belirtmek istiyorum. Sigortalılar farklı illerden aldıkları araçlarla yola çıkamıyorlar, çıkanlar ise kaza riski olduğundan dolayı baya bir korku içindeler. Önerimiz devirlerde kazalarda 15 gün süre ile eski şirketten sigortalı olduğu yönünde ama yinede bir huzursuzluk mevcut.

Emniyet genel müdürlüğü Bilgi işlem müdürlüğü acaba bu hatalar için önlem almıyor mu? Bunu sormak lazım.. Her hangi bir yedekleme yada yedek sistem yok mu? Sistemlerin kontrolleri için neden illaki bir arıza olması bekleniyor. Konuyu deştikçe nelerle karşılaşılacağı gayet belli oluyor.

Sigortalıların ve bu sistemle hizmet veren diğer kurumlarla ilgili olarak mağduriyetin nasıl giderileceği işi gücü olan ve acil ulaşım sağlaması gereken insanların neler yaşadığını çok iyi anlıyor ve Allah yardım etsin diyorum..

İnşAllah en kısa sürede sistem düzelir de insanlar mağdur olmaz..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz