Kefalet Sigortasını Hangi Sigorta Şirketleri Yapıyor?

0
2405

Kefalet Sigortasını Hangi Sigorta Şirketleri Yapıyor?

Kefalet Sigortasını Hangi Sigorta Şirketleri Yapıyor? 1 Şubat 2014 tarihinde hayatımıza giren kefalet sigortası için alt yapı hemen hemen tamamlanmış görünüyor, fakat şimdide kefalet sigortası yapan şirket bulmak mesele peki Kefalet Sigortasını Hangi Sigorta Şirketleri Yapıyor?

Sigorta şirketlerinin kefalet sigortalarını yapabilmeleri için bu sigorta türünde uzman teknik ekibe ve destek birimlerine ( avukatlık, hukuk, mühendislik ) ihtiyaçları var.. 2014 yılından beri alt yapı ve mevzuat çalışmaları yapıldığından kefalet sigortalarının düzenlenmeye yavaşta olsa başlandığını görüyoruz.

Sektörümüzün önde gelen sigorta şirketleri kefalet sigortasında biraz yavaş olsalar da yabancı sigorta şirketleri bir seneye yakındır bu ürünün üretimini ve satışını yapabiliyorlar. An itibarıyla kefalet sigortası yapan (bazılarını internet siteleri ve reklamlar sayesinde biliyorum) Anadolu sigorta, Quick sigorta, Mapfre sigorta ve Allianz sigorta şuan aktif olarak bu sigorta poliçesini düzenlediklerini biliyoruz.

Kefalet sigortası nedir sorunuz var ise ilgili linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz