SEGEM sınavından başarısız olmak

0
3279

SEGEM sınavından başarısız olmak

SEGEM sınavından başarısız olmak her öğrenci gibi SEGEM belgesi alacak meslektaş adaylarımızın kabusudur, fakat hemen hemen her ay yapılan sınav sayesinde psikolojiyi fazla bozmaya gerek yok.

SEGEM sınavına her hangi bir giriş sınırlaması yok, yani sınavdan başarısız olsanız bile bir sonraki sınava katılmanızda bir engel yok. SEGEM sınav tarihleri ile ilgili bilgi almak için makalemizi okuyabilirsiniz.

SEGEM sınavları geçmiş dönemlere göre biraz daha zorlaştırılmış durumda sınavların müfredatları aynı fakat soru tarzlarında zorlaştırma alanında bariz farklar görünmektedir. Sınav müfredatına ulaşmak için tıklayınız.

Sigortacı adayları arkadaşlarımızın sınavlarına hazırlanmaları ve iyi bir not almaları için müfredatı iyi bir şekilde anlamaları ve buna göre hazırlık yapmaları faydalarına olacaktır. Sınavdaki soruların belli bir havuzdan alındığını düşünürsek her 2-3 sınavda bir aynı sorunun yada en azından benzer sorunun gelmesi muhtemeldir.

SEGEM sınavına yukarıda da belirttiğim üzere girişlerde bir sınırlama yoktur. Başarısızlık olabilir fakat hemen hemen her ay sınav olduğundan dolayı telafi etmek çok kolaydır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz