Acente Şubesi Nasıl Açılır?

0
4576

Acente Şubesi Nasıl Açılır?

Sevgili meslektaşlarım bu makalemde genel olarak yanlış bilgilendirilmeden dolayı tam olarak anlaşılamayan acente şubesi nasıl açılır, şubenin nasıl kurulacağı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Bildiğiniz gibi sigorta acente şubesi açmak için öncelikle ticaret odasından TOBB nin onay almak gerekiyor. Genelde bu işlemi en sona bırakıldığında her hangi bir aksaklıkta hem maddi hem de psikolojik olarak sıkıntılara neden olabiliyor. Onayın alınmasından sonra işlemlere başlamak doğru bir karar olacaktır.

Sigorta acentesi şubesini açabilmek için şube müdürü ve teknik personelin olması şart, yani şube açabilmek iki kişi şart. Ayrıca fiziki mekanında yönetmelikte belirtildiği şekilde olması gerekiyor.

Gerekli onayların alınması ardından önemli bir işlemlerden biri de statik ip alınması şubenin internet ip adresinin TOBB bildirilerek sisteme girişinin sağlanması gerekiyor, alınan ip adresinin çalışılan sigorta şirketlerine gönderilerek sistemlere tanıtılması ve SBM ekranına da sorgulamalar için tanımlanması gerekmektedir.

Fiziki şartlar, müdür ve teknik personel şartları yerine getirildiğinde artık şubenizde faaliyetlere başlaya bilirsiniz..

Hayırlı uğurlu olması Dilek’lerimle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz