Bir fiyat alabilir miyim?

0
2339

Bir fiyat alabilir miyim?

Sigorta acentelerinin mesailerinin artık hemen hemen tüm şirketlerde olan trafik sigortası teklif hazırlamak, sigortalılar artık sigortaları için bir fiyat alabilir miyim? diyen ve fiyat aldıktan sonra daha uygun bulma umuduyla başka acentelere giden müşterilerle günlerini geçirmeye tüm hızıyla devam ediyorlar..

Malumunuz trafik sigortası primleri hemen hemen aynı seviyede bazı sektöre yeni giren çılgın şirketler biraz hariç bu şirketler geçmiş yıllarından karşılık ayırma zorunlulukları olmadığından biraz daha uygun fiyatlar verebilmekteler. Ama genel olarak fiyatlar aşağı yukarı aynı, fakat sigortalılar poliçe vadelerine daha 30-40 gün varken fiyat araştırmaya başlıyorlar, sistemlerdeki sorgu sayısına bakıldığında 200-300 sorgusu dönmüş teklifleri görmek artık sıradan bir hal aldı. Elbetteki sigortalı fiyat teklifi alacak ve bu en doğal hal ama işin şirazesi biraz kaymadı mı? sizce de..

Sigortalılarda ki bu fiyat alma psikolojisi artık travma durumuna gelmiş durumda, sektördeki bazı acente arkadaşlarımız da komisyon kırarak yada farklı farklı illerdeki diğer acentelerden komisyon karşılığı iş yaparak bu mesaiyi dahada içinden çıkılmaz bir hale sokmaktalar..

En iyi uygulama
En iyi uygulama

Acente arkadaşlarımızın sabrı bu konuda çok zorlanmakta, bir fiyat alabilir miyim? kelimesi artık bıkkınlık vermiş durumda, ayrıca birde olayın teknolojik boyutu var buda whatsap, facebook, twitter, skype gibi mesajlaşma araçları ile acentenin hiç tanımadığı sigortalılarda aynı anda onlarca acenteden aynı iş için fiyat isteyebiliyorlar, son dönemlerde bu konu o kadar suistimal edildi ki, kredi kartı dolandırıcılığına bile alet olmaya başladı, hiç tanınmayan bir sigortalı zorunlu sigortayı telefondan düzenletip kart numarası veriyor ve sonrasında kart sahibi bu işlem benim değil deyip çağrı acıyor ve poliçedeki isim ile karttaki isim tutmadığı için banka ödemeyi geri yapıyor poliçenin iptali de olmadığından acente cebinden ödemek zorunda kalıyor ve acente bu konuda çok zarar ediyor..

Bu konuda acentelerin birlik olması gerekiyor, sigortalıların artık fiyatların her yerde aynı olduğunu bilmesi gerekiyor, yukarıda da belirttiğim gibi aslında işi bozan komisyoncu acenteler yani komisyon kıran acenteler..

Ayrıca devletinde bunu bir kamu spotu halinde bilgilendirmesi en doğru yaklaşım olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz