En İyi Sağlık Sigortası Hangisi

0
1592
En uygun sağlık sigortası
En uygun sağlık sigortası

En iyi sağlık sigortası hangisi

Sağlık sigortası yaptırmak isteyen sigortalıların hemen hemen hepsi en iyi sağlık sigortası hangisi konusuna baya bir zaman harcıyorlar. Sağlık sigortası günümüzde her bireyin sahip olması gereken olmazsa olmaz poliçelerin başında geliyor.

En iyi sağlık sigortası hangisi diye dertlenmektense en iyi teminatları ve en az süreli bekleme süresi olan sağlık sigortalarını seçmenin önemini anlatmaya çalışacağım. Sektörde faaliyet gösteren sigorta şirketleri genel olarak sağlık sigortası branşına önem vermektedir. Belli dönemlerde kampanyalar düzenleyerek fiyatlarında da indirime gitmektedir. Sağlık sigortalarında asıl önemli olan durumlara yukarıda kısa bir şekilde giriş yapmıştık isterseniz şimdi biraz irdeleyelim.

Sağlık sigortalarında en önemli konu benim kişisel görüşüm primden ziyada kapsam, bekleme süresi ve anlaşmalı hastane ağı, eğer bunlardan birisi zayıf ise aldığınız üründen tam olarak bir fayda elde etmeniz beklenemez. Peki belirttiğim olmazsa olmaz dediğim maddeler ne anlama geliyor?

Sağlık sigortası kapsamı

Sağlık sigortası sağlığınızla ilgili yaşadığınız tüm sağlık giderlerini karşılamaktadır, aslında bazı kıstaslar mevcut burada, bu kısıtlamalar nelerdir, örneğin doğum teminatı eğer alınmamış ise teminat kapsamına girmez, aynen diş ve göz tedavilerinde olduğu gibi. Bu teminatlar isteniyor ise ek prim ile poliçeye ekletmek gerekiyor.. Bu bakımdan sağlık sigortalarının kapsamı şirketten şirkete kişilerin yaş durumlarından geçmişte geçirdiği hastalıklarla da alakalı.. Genç yaşında olan sigortalılarda yukarıdaki teminatlar tam olarak verilebiliyor iken orta ve ileri yaştaki sigortalılara ise dar kapsamlı poliçeler düzenlene biliyor..

Sağlık sigortasında bekleme süresi

Sağlık sigortası satın alan bir sigortalı hemen tüm teminatlardan yararlanamayabilir. Bu ne demektir, yukarıda da belirttiğim bir örnekle açıklamaya çalışayım. Gebelik oluştuktan sonra yaptırılan sağlık sigortası doğum teminatı olsa bile doğumla ilgili tedavi giderlerini karşılamayacaktır. Gebelik giderleri poliçe yenileme sonrasında ki poliçede karşılanmaya başlayacaktır. Yada büyük bir ameliyat için sağlık sigortası yaptırmak istediğinizde eğer tanı konmuş ise genel olarak sigorta şirketleri zaten ameliyat giderlerini ödemiyorlar, ama tanı konmamış olan yine bazı rahatsızlıklar ( kalp, mide, vb ) belli bir bekleme süresinden sonra teminat altına alınıyor bu süre 3 yada 6 ay gibi olabiliyor..

Sağlık sigortasında anlaşmalı hastane

Sigortalıların en dikkat etmesi gereken konuda sağlık sigortasındaki anlaşmalı hastane ağı, eğer küçük bir ilde yaşıyorsanız ve özel hastane yoksa sağlık sigortası hizmetinden yararlanmak için hastane olan şehirlere giderek tedavi olmak zorunda kalabilirsiniz. Yada büyük şehirde olsanız bile satın aldığınız poliçede çevrenizdeki özel hastaneler sigorta şirketiyle anlaşmasız olabilir. Bu konuyla ilgili olarak sigortacınızdan en iyi bilgiyi alabilirsiniz.

Aslında bu konu bir makale ile anlaşılabilecek bir konu değil fakat En iyi sağlık sigortası hangisi konusuna umarım azda olsa bir açıklama getirmiştir. Bence En iyi sağlık sigortası sizi en çok teminatla karşılayan ve size güven veren acentenizin sizi yönlendirdiği şirket olacaktır..

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz