SEGEM Sınavı Sonrası

0
2786

SEGEM Sınavı Sonrası

SEGEM sınavı sonrası sınavı başarılı bir şekilde geçen arkadaşlarımız sertifikalarını alarak artık sigortacılık faaliyetlerine başlayabilirler, sınav sonrasında en önemli soru acaba nasıl bir yerde kariyerime başlasam ve kendimi geliştirerek iyi bir teknik personel olsam sorusudur.

Sigortacılık kariyerim

Genç yaşta sigortacılık kariyerine adım atan arkadaşlarımızın dikkat etmesi gereken hususlar aslında çok fazla, en önemlileri sektörde yetişmiş personel ihtiyacını göz önüne alarak teknik personel kavramına tam ayak uydurulması gerekiyor, yani sigortacılığı ve sigortalı gereksinimlerini en iyi şekilde bilmek ve bu konuda yönlendirme acısından önemli rol oynamak gerekiyor. Sigortacılık kariyerine başlarken kurumsal acentelerde ve şirketlerde görev almak yukarıda saydığım özellikleri karşılamada önemli bir yarar sağlayacağı kesin. Sigortacılık kariyerine adım atam tüm meslektaşlarımız başlarda bir bocalama dönemi elbette yaşamakta ama bunu atlatmak için tecrübeli arkadaşların yardımları ile hızla yol kat edebilmekteler.

Sigortacılık cağın yani geleceğin mesleği bu bir gerçek, fakat bizler gelişen teknoloji ve her gün güncellenen mevzuatlarla sigortacılığın neresinde olacağız bu bir muamma.. Bu konuda görüldüğü üzere kendini geliştiren ve sigortacılık bilgisi yüksek olan arkadaşlara her zaman talep olacağı da bir gerçek.

SEGEM Sınavı sonrasında acente seçimi

Yukarıda da belirttiğim gibi sınav sonrasında arkadaşlarımız kurumsal ve köklü olan acente ve şirketlere müracaat ederek kariyer hedeflerine başlamaları önem arz ediyor. Kurumsal olmayan yerlerde kariyerine başlayan arkadaşlarımız maalesef kendilerini geliştiremeyecek ve ileri ki dönemlerde ne kadar yıl çalışırsa çalışsınlar sigortacılık bilgileri az olduğundan tercih edilmeyeceklerdir, işverenler malum her zaman tercihlerini tecrübeli olan personelden yana kullanacaklardır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz