Geleceğin Mesleği Sigortacılık

0
3554

Geleceğin Mesleği Sigortacılık

Geleceğin meslekleri hayata atılacak genç arkadaşlarımızın özellikle takip ettiği bir konu, hatta ailelerde bu konuda yazılan makalelere ve konusunda uzman kişilerin yaptığı açıklamalara göre çocuklarını yönlendirmeye çalışıyor. Bugünkü konumda sayın Cem SEYMEN tarafından açıklanan geleceğin mesleklerinde sigortacılığın olması bir sigortacı olarak beni çok mutlu etti. Geleceğin mesleği sigortacılık olacak..

Sigortacılık mesleği

Sigortacılık mesleği her meslekte olduğu gibi zorlukları olan bir meslek fakat mesleğe gönül verildiği taktirde çok iyi sonuçlar alınabilen bir sektör, sektör çok canlı bir sektör olduğundan diğer hizmet sektörlerine göre daha fazla ayrıntıya sahip olması nedeniyle uzmanlık gerektiriyor, ülkemizde son yıllarda lise ve üniversitelerin sigortacılık bölümlerine verdiği önem sayesinde de genç nesillerde sigortacılık mesleğini temelden seçmeye başladılar. Bu gelişmeler çok sevindirici CNN Türk kanalındaki geleceğin meslekleri konusunda sigortacılığın olması gençlerin sigortacılığa daha da benimseyerek seçeceği anlamına geliyor.

Sigortacılık mesleği yüz yüze iletişime dayalı olduğundan çok uzun yıllar daha popüler olmaya devan edecek, gerçi her sektör gibi sigortacılığın geleceğini tehdit eden unsurlarda olmasına karşın kendini yenileyen bir sektör  olduğundan ümidimiz çok yüksek. Sigortacılıktaki en önemli avantaj müşteri beklemekten öte müşterinin ayağına gidilerek üretim yapılabiliyor olması yani bir oto galeri gibi müşterinin gelmesini beklemekten öte sektör sıkıntıda olsa bile sigortalıların ayaklarına gidilerek iş çıkarılabiliyor olması en büyük artılardan birisi.

Sigortacılık teknolojik tehditlere karşın acentelerin önem vermesiyle geleceğin mesleği olacak bir meslek. Mesleğimize değer vererek her türlü koşulda rekabete açık olarak mesleğimize yatırım yapmaktan çekinmemeliyiz. Gençleri yönlendirerek mesleğe kaliteli insan gücü kazandırmalı ve en önemlisi sigortacılığı toplum olarak en üst seviyeye çıkarmak için çabalamalıyız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz