En uygun trafik sigortası

0
2921

En uygun trafik sigortası muamması

En uygun trafik sigortası sektörümüzün en büyük muamması durumunda, sektördeki hemen hemen tüm şirketlerin hem istemediği hemde çok istediği anlaşılmaz bir branş olmaya devam ediyor trafik sigortası. Trafik sigortasının 12.04.2017 tarihinden beri tavan fiyat uygulamasına geçmesine rağmen halen sigortalılar trafik sigortasında en uygun fiyatı araştırmaya devam ediyorlar.

Sigorta acenteleri mesailerinin çok uzun bir bölümünü zorunlu trafik sigortası teklif hesaplamasına ayırıyorlar, sigortalılar ise fiyatların hemen hemen aynı olmasına rağmen anlaşılmaz bir biçimde fiyat arayışlarına her koldan devam ediyorlar. Konuyla ilgili daha önceki yazımı okumanızı öneririm. İnternetten, cepten, Whatsaptan, mail ile hiç tanımadıkları acentelerden fiyat sorgulamaları almış başını gitmiş durumda.. Sigorta acenteleri SBM den alınan sorgulama adetlerini ekranlarında görebiliyorlar, düşünün ki normal bir trafik sigortası teklifi için benim kendim şahsen 621 sorgulamayı gördüm.. Bu ne demek sektörde 40 lı sayıda şirket var demek ki her şirketten ortalama 16 tane fiyat alınmış, buna bir sınır konulması gerekmiyor mu sizce de?

En uygun trafik sigortası ne demek?

Aslında böyle bir şey yok! Daha önceki yazımı okursanız her şirkette aynı olan fiyatlardan ötürü sigortalılar sigortacı olmayan sigortacıların yapmış olduğu komisyon indirimlerini aradıklarını anlıyoruz. Bu komisyon indirimleri yüzünden sektörümüz maalesef iyice sıkıntı yaşamaya başladı. Bunun önlenmesi haksız rekabetin bitmesine dayanıyor, yetkili merciler bu uygulamayı devam ettiren acentelere hem vergi hemde mesleki acıdan ceza yazmalılar. Şuana kadar bir yaptırım olmadığından ötürü kantarın topuzu iyice kaçtı ve kaçmaya da devam ediyor.

İnşallah sektörümüz bu sıkıntıları da en kısa sürede aşar..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz